Türkçe

TÜRKÇE – İKİNCİ DİL OLARAK TÜRKÇE
Yabancı şirket yöneticilerine, Türkiye’de yaşayan yabancılara ve üniversitelerimizde eğitim alan yabancı öğrencilere ve yurt içinde ve yurt dışında Türkçe öğrenmek isteyen herkese 1998 den beri Türkçe öğretiyoruz. Dilimizi size de memnuniyetle öğretmek istiyoruz. Sizlere Genel Türkçe, İş Türkçesi ve Üniversite Türkçe Sınavına Hazırlık olmak üzere üç ayrı program sunuyoruz.
Genel Türkçe: Gündelik hayatta öğrencilerimizin kendilerini tanıtmaları, sosyal hayatta kolayca iletişim kurabilmeleri için; konuşma, yazışma, haberleşme ve günlük hayatta kullanılan kelime ve gramer kurallarını öğretiyoruz. Öğrencilerimizin Türkçe konuşulan ortamlarda çevrelerinde olup biteni anlamalarına yardımcı olup günlük yaşam koşullarında insanlarla kolayca iletişim kurmalarını hedefliyoruz. Burada önceliğimiz öğrencilerimizin konuşmaları, eğitimin konuşma ağırlıklı olmasıdır.
İş Türkçesi: İş dünyasında Türklerle, Türkçe iş yapacak bireyler için hazırlanmıştır. Programımız, katılımcıların Türk iş insanları ile tanışmalarından başlayarak; iş arkadaşları ile etkili iletişim kurma, iş anlaşmalarını müzakere etme, iş mektupları yazma vb. konuları içermektedir. İhtiyaca göre programda değişiklikler ve eklemeler yapılabilir. Katılımcıların takım ruhuna dahil olma, ekip içerisinde ve müşterilerle uzman olduğu iş kolunda çalıştığı sektörün terimlerini kullanarak Türkçe anlaşmaları amaçtır. Programın bir diğer amacı da, kurumsal firmalar arası yapılan Türkçe yazışmalarda öğrenmiş olduğu terimleri ve kelimeleri kullanarak bir mailin nasıl yazılması gerektiği, hitap şekli, müşteri ile ilişkilerde nasıl bir üslup kullanılacağı ve Türkçe öğrenen bireyin nasıl hareket etmesi gerektiğini göstermektir.
Üniversite Türkçe Sınavına Hazırlık: Türkiye’ye üniversite okumak için gelen yabancıları Türkçe Yeterlilik Sınavlarına hazırlıyoruz. Öğrenciler NYS derslerinde öğrendikleri Türkçe ile sınıf içi tartışmalara katılacak, sorular sorabilecek, sorulan soruları cevaplayabilecek, akademik sunumlar yapabilecek, Türkçe yazılı ödevler hazırlayabilecekler ve sınavları başarıyla tamamlayacaklardır.
Öğrencinin seviyesi belirlendikten sonra sınava yönelik içerikle en kısa zamanda Türkçe öğretilerek yeterlilik sınavının geçilmesi ve üniversitede istenilen bölümün kazanılması hedeflenmektedir.
Sınavda karşılaşılabilecek soru tipleri, ipuçları, sınav stratejileri, çıkmış sınav soruları üzerinde çalışma, adayın sınavda nasıl davranması gerektiği ve dört dil becerisinde eşit gelişme ve tam uyum ve öncelik verdiğimiz hususlardır.
•Türkçe’yi diğer öğrencilerle birlikte, Canlı Online sınıflarımızda, dil merkezlerimizde bir grupta, veya size özel Canlı Online bireysel bir programda öğrenebilirsiniz.
•Öğrenciler sınıfta sadece Türkçe konuşur ve iletişim kurarlar.
•Dersler gramer ve kelime ezberleme yerine, Türkçe konuşmaya ve iletişim kurmaya dayalıdır.
•Kelime haznesi ve gramer, gerçek yaşamdaki durumlar bağlamında ele alınır.
•Eğitim ödevler ve sınıf dışı öğretim etkinlikleriyle güçlendirilmiştir.
Kişiselleştirilmiş Özel Öğretim:
•Profesyonel eğitim danışmanlarımız tarafından dil ihtiyaçlarınız analiz edilerek ihtiyaçlarınıza uygun bir eğitim programı tasarlanmaktadır.
•Sizin ve öğrenme tarzınız için doğru olan öğretme yöntemi uygulanır.
•Öğretimde İletişimsel Metot kullanılır.
•Sınıflarda sadece Türkçe konuşarak ders işlenmektedir.