New York Studio

1998 yılında, İstanbul’da kurulan New York Studio Dil Okulları, yabancı dil öğrenimine getirdiği yenilikçi eğitim anlayışıyla bireysel çözümlerin yanı sıra ağırlıklı olarak şirketlere kurumsal çözümler üreten, %100 başarı oranına sahip Türkiye’nin öncü dil okuludur.

Bugün, ‘New York Studio Dil Okulları sonuç odaklı ve öğrenci memnuniyetini ön planda tutan yaklaşımıyla katılımcılarına yabancı dil eğitiminde yüksek iletişim becerisi kazandırmaktadır.

Eğitim programlarını bireylerin ya da kurumların ihtiyaç analizini gerçekleştirdikten sonra planlayan NYS, katılımcılarının dil düzeyi ne olursa olsun hedeflerine başarıyla ulaşmasını sağlayacak programlara sahiptir.

Adı/Soyadı: Prof. Dr. Solmaz D. AYARSLAN
Doğum Yeri: Ankara

Eğitim:

Doktora (Ph.D): 1972 - 1976: New York University Graduate School of Business 
Doktora çalışmasını New York Üniversitesi İşletme İktisadi Lisansüstü Okulu’nda tamamlayan Prof. Dr. Solmaz D. Ayarslan’ın doktora çalışmaları konusu: ‘’Şirketler Finansmanı, Milletlerarası Finans ve Matematiksel Ekonomi’’dir. 

Doktora Tez Konusu: ‘’Çok Uluslu Şirketlerde Kambiyo Riskinin Yönetimi.’’ 

Master (Master of Business Administration): 1966 - 1968: University of California at Berkeley, Graduate School of Business Administration Lisansüstü Master (MBA) çalışmasını Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley, Kaliforniya’da tamamlayan Ayarslan’ın  master konusu, ‘’Şirketler Finansmanı ve Milletlerarası Finansman’’dır. 

Master Tezi Konusu: ‘’Money Markets and Financial Institutions in Turkey’’

Lisans: Ankara İdari İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi
1959 - 1963: Ankara Ticaret Lisesi ve Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi mezunu.

Mesleği: 
Finans Profesörü, Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı

Eserleri:
Finans konusunda bir türkçe kaleme alınmış kitabı bulunan Prof. Dr. Solmaz D. Ayarslan’ın İngilizce ve Türkçe olarak 100’e yakın makalesi akademik hayata ışık tutmaktadır. 

Hobiler ve Üye Olduğu Dernekler:
Galatasaray Rotary Kulübü, Propeller Club İstanbul!
 Bize Katılın