Mesleki İngilizce

Yeni dünyada artık Genel İngilizce hatta iş İngilizcesi yeterli değildir.

Artık sektörlere özgü farklı kelimeleri, cümleleri ve yapılarıda bilmek gereklidir. Bu özel ihtiyaçları karşılamak için şirketlere ve öğrencilere sektörlere özgü ingilizce eğitim programları  uyguluyoruz. NYS,  eğitimde  ‘’katılımcı  odaklılık’’  ilkesiyle öğrencisinin ihtiyaç analizini gerçekleştirir  ve  mesleki eğitim programı ders içeriklerini bu doğrultuda hazırlar. Bu programlar sayesinde profesyonel iş hayatınızda ingilizceyi etkili ve başarılı bir şekilde kullanabileceksiniz.

New York Studio Dil Okulları’nın size özel hazırlayacağı program ile hızlıca  yeni anadilinizi öğrenin, kariyer hedeflerinizi yükseltin!

New York Studio Dil Okulları, Hukuk İngilizcesi programıyla alanında İngilizce yetkinlik kazanması gereken avukat, hakimlerin yanı sıra hali hazırda hukuk öğrencisi ya da yeni mezun olmuş hukukçulara İngilizce hukuk terminolojisinde dil yeteneği kazandırmaktadır.

Dil Eğitiminde NYS Farkı; 

• NYS, eğitimde ‘’katılımcı odaklılık’’ ilkesiyle öğrencisinin ihtiyaç analizini gerçekleştirir ve Hukuk ingilizcesi programı ders içeriklerini bu ihtiyaçlara cevap verecek doğrultuda hazırlar. 

• Sözleşme hukuku, yersiz davalar, iddiaları inkar etme, vaka tartışmaları, yasaları çiğneyen memurlar, danışan ve avukat görüşmeleri gibi hem akademik hem de mesleki konuları ön plana çıkararak dinleme, e-mail yazma, farklı davalardan örnekler okuyup tartışma ve sunum yapma yoluyla katılımcılarının İngilizce akıcı konuşma, okuma, dinleme ve yazma yeteneklerini geliştirir. 

• NYS Hukuk İngilizcesi programı, Avrupa’nın hukuk dilbiliminde lider firmasından sağlanan gerçek hukuk metinlerini ve örnek olay incelemelerini içerir. 

• Bu programla, katılımcılar Cambridge Uluslararası İngilizce Sertifika (ILEC) sınavına hazırlanabilirler. Cambridge ESOL tarafından sağlanan ILEC uygulama testi içermektedir.

Programın İçeriği;
Programda ticaret hukuku, iş hukuku, emlak hukuku, yatırım, kira anlaşmaları, sözleşmeler, borçlu ve alacaklı ilişkileri, şirket bölünmeleri, risk olasılıkları, irtifak hakkı, kambiyo senetleri, rekabet kanunu, genel hukuk, cezai soruşturma, AB hukuku gibi konularda İngilizce akıcı konuşma, okuma ve yazma yeteneklerinin yanında çıkarım ve yorum yapma, mukayeseler yapma gibi etkileşimsel aktivitelere de yer verilmektedir. 

İş Kurma, mal ve hizmet satın alma, hukuki süreçler, risk yönetimi ve iflas konuları işlenmektedir.
 Bize Katılın